Studenckie Koło Naukowe Skalnik

SKN FILAR logo

Koło Naukowe to żywy organizm, który z upływem lat rozwija się i ewoluuje. Tak właśnie było z Kołem Naukowym Górnictwa Odkrywkowego "Skalnik" działającym przy Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii od 1964 roku, będącym równocześnie najstarszą organizacją studencką na Wydziale. Członkowie koła to pozytywni i kreatywni studenci, wykazujący zainteresowanie szeroko pojętą tematyką górnictwa odkrywkowego od pozyskiwania i eksploatacji złóż, maszyn górniczych, robót strzałowych aż po ochronę środowiska.

Misja KN Skalnik:

  • organizacja sesji i seminariów naukowych;
  •  uczestnictwo w pracach badawczych;
  • organizacja wyjazdów technologicznych oraz zajęć terenowych;
  • współopracowywanie i przygotowywania pomocy dydaktycznych;
  • poznawanie oraz kultywowania tradycji i obyczajów górniczych;
  • popularyzacji górnictwa;

Koło Naukowe Skalnik utrzymuje kontakty z krajowymi i zagranicznymi firmami oraz organizacjami studenckimi. Stałym kierunkiem prac Koła jest organizacja zajęć terenowych w kopalniach i innych zakładach przemysłowych (m.in. KWB Bełchatów, Kopalnie Grupy Lafarge) oraz różnych wycieczek czy obozów krajowych i zagranicznych, co pozwala na zdobycie wiedzy spoza programu nauczania. Nasi członkowie mają pełną możliwość wykazania się nieszablonowymi umiejętnościami i zasobem wiedzy podczas Seminariów, Konferencji oraz Sesji Naukowych, a także wykonując projekty naukowo-badawcze wraz z ich zastosowaniem w praktyce. Dzięki współpracy naszych studentów z partnerami branżowymi mogą oni w sposób świadomy  h


Strona internetowa Koła Naukowego: www.skalnik.agh.edu.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Opiekun Koła Naukowego:

dr inż. Michał Patyk
Pawilon A4, pokój 301, III piętro
tel.: 12 617 21 10, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katedra Inżynierii Górniczej
i Bezpieczeństwa Pracy
Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami

Akademia Górniczo-Hutnicza
im. St. Staszica w Krakowie

30-059 Kraków; al. A. Mickiewicza 30
Pawilon A-4, II piętro, pok. 202

tel.: (12) 617-20-65
tel.: (12) 617-21-50
e-mail: kigbp@agh.edu.pl 

Search